Äntligen – nu har vi släppt biljetter till hemmapremiären

Nu har vi äntligen släppt biljetterna till årets hemmapremiär på Vallen, som spelas mot Falkenbergs FF måndagen den 7:e april kl.19:00, dagen då vi även firar vår 100-åriga namnsdag.
Det är en hög efterfrågan på biljetter till årets första Superettanmatch hemma på Vallen, så släppet är med all rätt efterlängtat– Köp din biljett via webben på ikbrage.ebiljett.nu.
Inför årets säsong sker det några förändringar på Borlänge Energi Arena i form av sektioneringar och entréer. Då vi har fått nya direktiv kring säkerhet och sektionering så kommer Arenan vara uppdelad i fem sektioner med separata entréer, vilket innebär att arenan inte längre kommer vara en ”öppen arena” där du som besökare kan gå mellan läktarna. Läs mer om detta på ikbrage.se här.
Vi ses, alla till Vallen!